Program do obliczania U okna GAP-i 
menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu menu

Nowy Agnes spełnia wymagania stawiane w znowelizowanym prawie budowlanym oraz aktach wykonawczych. Wprowadziliśmy odpowiednie zmiany do programu Agnes, dostosowane do nowych wymogów, nadaliśmy nazwę Agnes 4.0 – PROJEKT.

goEco - Zintegrowane koncepcje energetyczne w parkach przemysłowych.
Parki przemysłowo-handlowe stwarzają wiele możliwości racjonalnego wykorzystywania energii oraz rozwoju efektywnych technologii wytwarzania energii. To głównie małe i średnie przedsiębiorstwa zlokalizowane w takich parkach często spotykają się z wyzwaniem jak w sposób racjonalny wytwarzać i zużywać energię.

Artykuły / artykuły : archiwum
  1. 1 - 12 |
  2. 13 - 24 |
  3. 25 - 36 |
  4. 37 - 48 |
  5. 49 - 60 |
  6. 61 - 72 |
  7. 73 - 84 |
  8. 85 - 96 |
  9. 97 - 101 |
 

Program do obliczania U okna GAP-i

21 sierpnia 2008
mala fotka

Ze względu na wzrost wymagań w zakresie precyzyjnego określania współczynnika przenikania ciepła dla przegród budowlanych: ścian, okien, drzwi... wprowadziliśmy zmiany do programu Agnes pozwalające precyzyjnie określać wpływ mostków cieplnych na ściany. Opracowana metodologia obliczeniowa została oparta o następujące normy:

• EN ISO 6946:1996 Opór cieplny i współczynnik przenikania ciepła. Metoda obliczeniowa.

• EN ISO 14683:1999 Mostki cieplne w budynku, Liniowy współczynnik przenikania ciepła. Metody uproszczone i wartości orientacyjne.

• Instrukcje, Wytyczne, Poradniki 389/2003 Katalog mostków cieplnych. Budownictwo tradycyjne.

Program GAP-i

Z naszej praktyki audytorsko projektowej wynika, że inwestor wymaga coraz częściej precyzyjnego określenia wymagań dla stolarki okiennej i drzwiowej. Każde okno różniące się funkcją lub wymiarami posiada inny współczynnik przenikania ciepła. W metodologii audytorskiej posługujemy się jednym współczynnikiem przenikania ciepła dla okien przed i po termomodernizacji. W rzeczywistości każde okno ma inną wartość U. Aby zachować dotychczas stosowaną metodologię powinniśmy określić wartość średnioważoną dla okien przed i po termomodernizacji. Określenie średnioważonej wartości U dla okien i drzwi za pomocą kalkulatora jest zadaniem dość uciążliwym.

Aby uniknąć kłopotów na etapie realizacji w audycie musimy wskazać prawidłowe – obliczone zgodnie z normą i aprobatami wartości U, a nie przyjęte na podstawie ogólnie przyjętych zasad lub danych marketingowych producentów okien. Podejście takie nie będzie możliwe przy certyfikacji energetycznej budynku.

Proponujemy Państwu program GAP-i dostosowany dla potrzeb audytorów, który pozwala wykonać obliczenia wrtości U zgodnie z normą PN – EN ISO 10077-1 Własności cieplne okien drzwi i żaluzji. Obliczanie współczynnika przenikania ciepła. Część I Metoda uproszczona.

Obsługa programu GAP-i.

Przekazana do Państwa wersja demonstracyjna programu GAP-i (okienko) pozwala w bardzo prosty sposób określić współczynnik przenikania ciepła dla najczęściej spotykanych typów okien. Program zawiera podpowiedzi w postaci zebranych danych z normy PN – EN ISO 10077-1 i w prosty sposób pozwala wykonać obliczenia U dla całego okna z uwzględnieniem wpływu mostków liniowych. Wszystko przygotowane jest tak aby umożliwiało w sposób intuicyjny korzystanie z programu. Dla posiadaczy programu Agnes istnieje dodatkowe ułatwienie. Obliczone w Agnes w podprogramie OBLICZ F powierzchnie okien i drzwi można automatycznie wczytać do programu GAP-i . Do wersji demo dołączamy plik z Agnes, pokazujące możliwości wczytywania plików opracowanych w kalkulatorze powierzchni OBLICZ F.

jurek
 






   
lista pozostałych artykułów w dziale Artykuły archiwum
Strona główna
Fakty
Artykuły
Dni Oszczędzania Energii
Oferta DAEŚ
Programy DAEŚ
Szkolenia
Certyfikacja Energetyczna
Współpraca
Nasi partnerzy
Stowarzyszenie na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju